V článku sa nachádzajú novinky z Tyflocompu:

Lokátor – Locátor je jednoduché elektronické vyhľadávacie zariadenie, ktoré dokáže nájsť označený predmet, zviera alebo osobu do vzdialenosti 122 m a na voľnom priestranstve až do 180 metrov s presnosťou 2,5cm. Je bezdrôtový a patrí do kategórie rádiofrekvenčných (RF) lokátorov. RF signál dokáže prechádzať aj cez stenu. Pri hľadaní vysielate ovládačom lokátora RF signál a pokiaľ sa v dosahu nachádza čip na hľadanom predmete, tak začne pípať, blikať a odosielať na vami držaný ovládač polohu, kde sa nachádza. Spoľahlivo vás navedie k hľadanému objektu vďaka audiovizuálnemu systému. Dodáva sa s 2 čipmi, ktoré je možné pripevniť na kľúče, TV ovládač, k obojku psa alebo k čomukoľvek, čo nechcete stratiť. Zariadenie je možné spárovať až so 4 čipmi. Cena 65 eur s DPH.
Slovensky hovoriaci tlakomer Sanitas SBM52
Prístroj na meranie krvného tlaku slúži na meranie a kontrolu artériových hodnôt krvného tlaku u dospelých osôb. Pomocou tohto prístroja môžete rýchlo a jednoducho zmerať svoj krvný tlak, uložiť namerané hodnoty a nechať si zobraziť priebeh a priemernú hodnotu z nameraných hodnôt. Pri prípadných poruchách srdcového rytmu budete na konci merania upozornený.
Namerané hodnoty sa zaradia podľa smerníc WHO (svetová zdravotnícka organizácia). Tento tlakomer obsahuje slovenský, český a maďarský hlasový výstup. Obsahuje 4 užívateľské pamäte, každá z pamätí má kapacitu 30 meraní. Z uložených hodnôt vám tlakomer vypočíta priemernú hodnotu. Prístroj obsahuje veľký displej, na ktorom sú zobrazené hodnoty nameraného tlaku. Displej je podsvietený na modro. Veľkosť manžety je 22 až 36 cm. Cena 32eur s DPH.
Obsah balenia: Manžeta ,Puzdro,4x AA alkalické batérie
Návod na použitie
Technické parametre:
Metóda merania: oscilometrická
Merací rozsah: Tlak manžety 0-300 mmHg, systolický 50-250 mmHg,
diastolický 30-200 mmHg, Pulz 30-180 úderov/minútu
Neistota merania: max. prípustná štandardná odchýlka podľa klinickej skúšky:
systolický 8 mmHg / diastolický 8 mmHg
Životnosť batérií: cca 250 meraní, v závislosti od výšky
krvného resp. hustiaceho tlaku
Napájanie: 4 x 1,5 V batérie AA (Alkaline Type LR6)
Prípustné prevádzkové podmienky: +10°C až +40°C, 30-
85 relatívna vlhkosť vzduchu (bez kondenzácie)
Slovensky hovoriaca osobná váha – s hlasovým výstupom slovenským je na prvý pohľad klasická digitálna váha používaná na meranie telesnej hmotnosti. Váha je vyrobená z tvrdeného skla. Povrch dosky je buď fialovo-strieborný alebo čierno-strieborný. Slovenský hlasový výstup umožňuje jej použitie ľuďom so zrakovým postihnutím. Užívateľ ocení jej praktický dizajn a príjemný hlas. Váha je jednoduchá na ovládanie. Na hornej strane váhy sa nachádza veľký digitálny displej a pod displejom je umiestnený reproduktor. Zo spodnej strany váhy je umiestnený otvor na batérie. Horná hrana váhy obsahuje tlačidlo na zmenu jazyka, môžete si vybrať slovenský, český, poľský, maďarský a slovinský hlas. Vedľa tlačidla na zmenu jazyka sa nachádza otočné koliesko, ktorým si nastavujete alebo vypínate hlasitosť. Cena 21eur s DPH.
Technické parametre: Maximálna nosnosť: 180kg
Presnosť (tolerancia): +/- 3% Minimálna váživosť: 3kg
Členenie stupnice:0,1kg, Napájanie: 3x 1,5V DC veľkosť (AAA, LR03, mikro)

Martin Dithalm

Zdieľať článok