Viacero členov sa na nás obrátilo s otázkou, či budeme pokračovať v programe Tyflotaxi (poukážky na jazdy taxíkom za symbolickú cenu), ktorý sme vlani pozastavili.

Rozhodne pokračovať chceme a chceli sme aj vlani, ale hrozilo, že by sme to finančne nezvládli, čo by mohlo ohroziť aj existenciu našej neziskovky. Keď však budeme úspešní v získaní dostatočného množstva financií z 2% daní, určite taxislužby k spolupráci oslovíme. Blíži sa termín podávania daňových priznaní. Oslovme našich rodinných príslušníkov, priateľov a známych, aby v prospech našich organizácií poukázali 2% z daní z príjmu za rok 2018. Je nás vyše 140 a to je slušný potenciál k dobrému výsledku.


Ako v tomto roku postupovať:

V prílohe sme pribalili tlačivá „Potvrdenie o zaplatení dane“ a „Vyhlásenie o poukázaní 2%“. Tie sú určené len ľuďom, ktorým podáva Daňové priznanie zamestnávateľ. Zamestnanec musí zamestnávateľa do 15. februára požiadať o ročné zúčtovanie preddavkov na daň, v ktorom vyznačí, že chce poukázať 2% a nechá si vystaviť potvrdenie (v prílohe). V ďalšej fáze už vieme pomôcť my. Daňovník si totiž musí sám vyplniť a podať Vyhlásenie s potvrdením na daňový úrad podľa miesta bydliska. Toto vyhlásenie vieme vyplniť a podať. Potrebujeme k tomu však vyplnené potvrdenie o zaplatení dane a podpis na vyhlásení. Tieto nám doručte, my naše údaje vyplníme a tlačivá doručíme na daňový úrad. Kto má aj iné príjmy a podáva si daňové priznanie sám, ďalej živnostník alebo firma, tieto tlačivá nepotrebujú. Potrebujú len údaje o nás, ktoré vpíšu do svojho daňového priznania, preto údaje tiež prikladáme.

Ďakujeme Vám všetkým, ktorí ste vlani pomohli s oslovovaním daňovníkov.

Zdieľať článok