29. novembra navštívia naše stredisko na Nedbalovej 17 vývojári mobilnej aplikácie pre nevidiacich COrvus z n.o. STOPKA Ružomberok, aby nás oboznámili s novými funkciami a vylepšeniami tejto aplikácie. Uskutočnia sa 2 prezentácie a to o 13:00 a 15:30 hod. Využite túto výnimočnú príležitosť a vyberte si čas, ktorý Vám vyhovuje.
Čo je COrvus: set aplikácií na sprístupnenie mobilných telefónov s operačným systémom Android nevidiacim a slabozrakým. Vďaka tímu jeho tvorcov, ktorý pozostáva prevažne z nevidiacich a slabozrakých pod vedením hlavného programátora Petra Leckého, je dnes COrvus efektívnym riešením mobilnej komunikácie nielen pre zrakovo postihnutých, ktorí hľadajú jednoduché riešenie najmä na telefonovanie, či SMSkovanie. uspokojí aj náročnejších používateľov smartfónov, nakoľko jednoduchý, ale veľmi rýchly čítač zabudovaný do COrvusu, sprístupní okrem špeciálneho prostredia aj všetky ostatné aplikácie Androidu.
Na cca dvojhodinovej prezentácii noviniek sa dozvieme o mimoriadne populárnom module – Sťahovanie kníh, ktorý dnes umožňuje veľmi rýchlo, bez nutnosti surfovania na webe, stiahnuť si priamo do mobilu a následne kdekoľvek počúvať knihy nielen z SKN, ale aj z ďalších slovenských, českých a jednej zahraničnej knižnice. Okrem toho si predvedieme možnosť pokročilého diktovania hlasom, či využitia QR kódov na označovanie predmetov, či prenos textov z počítača do mobilného telefónu.
Predstavené budú aj horúce novinky, ktoré oficiálne ešte len uzrú svetlo sveta. Na stretnutie s Vami sa teší COrvus tím.

Zdieľať článok