Tohtoročným ambasádorom verejnej zbierky Biela pastelka je futbalový reprezentant a 5-násobný najlepší futbalista Marek Hamšík.

Biela pastelka - Marek Hamšík

V rámci 16. ročníka našej verejnej zbierky ÚNSS zriaďuje 11 stánkov, v našom kraji budú stánky Bielej pastelky v N_Centre Nitra a v Topoľčanoch pred Gymnáziom 17. novembra. Okrem bielych pasteliek a všetkého, čo k nim patrí, tu budú aj makety s postavou Mareka Hamšíka v životnej veľkosti a každý, kto prispeje do zbierky, sa môže s Marekom vyfotografovať.

Na www.bielapastelka.sk a FB stránkach „Biela pastelka“, „Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska“ a „ÚNSS pre svojich členov“ je už fotopríbeh z podpisovania lôpt s Marekom Hamšíkom a postupne by mali pribúdať fotky a videá z príprav.

Hlavné zbierkové dni  – 22. a 23. september

3 tisíc dobrovoľníkov v tričkách Bielej pastelky v 300 mestách a obciach budú ponúkať občanom biele pastelky za dobrovoľný príspevok. Reklamná kampaň by v médiách mala začať v druhej septembrovej dekáde. Biela pastelka  sa objaví vo vysielaní STV, Slovenského rozhlasu, Rádií Lumen a Jemné, v denníku Plus 1 deň, v časopisoch Báječná žena, Plus 7 dní, Zdravie, Šarm a na internetových portáloch  pluska.sk a aktulne.sk.

Ako budeme “pastelkovať” v Nitre

Okrem stánku v OC Centro rozmiestime dobrovoľníkov na frekventovaných miestach v Nitre, v sobotu by sme radi pokračovali – miesto ešte vybavujeme.  Dobrovoľníci, ktorí nám chcú pomôcť, či už v stánku, alebo v predajnom tíme v uliciach, sa môžu hlásiť na Krajskom stredisku (Mgr. Petra Ajdariová – tel. 0905469649). Uvítame aj pomoc dopravy pasteliek do škôl a zabezpečenie umiestnenia stacionárnej pokladničky vo firme, alebo v obchode do decembra t.r. alebo aj na kratšiu dobu.

Ďalšie možnosti prispieť

  • zaslaním darcovskej SMS správy v hodnote 2 € na číslo 820 vo všetkých mobilných sieťach.
  • priamym vkladom na účet zbierky – pozor! Nový IBAN SK23 1111  0000 0014 3205 8006.
  • príspevkom cez službu Viamo, vďaka ktorej majú klienti Tatra banky, VÚB banky a ZUNO banky možnosť prispieť veľmi jednoducho zo svojho mobilu priamo na účet VZ.
Zdieľať článok