V piatok 23. septembra príďte urobiť rekord s Matejom Tóthom tohtoročným ambasádorom verejnej zbierky Biela pastelka, olympijský víťazom a majstrom sveta v chôdzi na 50 km. Sprievodnou akciou 15. ročníka je pokus o vytvorenie rekordu v zapojení sa čo najväčšieho počtu ľudí do chôdze s bielou palicou a následný zápis do Slovenskej knihy rekordov. Na trati dlhej rovných 15 metrov si s touto neodmysliteľnou pomôckou nevidiacich a klapkami na očiach (nevidiaci účastníci bez klapiek) bude môcť verejnosť vyskúšať, aké to je vykročiť do sveta bez zraku. V Nitre bude trasa inštalovaná v obchodnom centre CENTRO Nitra od 10:00 hod. Tu bude aj o 18:00 hod. – vďaka tomu, že Matej Tóth je rodák z Nitry – vyhlásený celoštátny výsledok. Zbehnú sa tu výsledky zo všetkých 12 miest, kde pokus o zápis bude prebiehať. Nenechajte si ujsť túto výnimočnú príležitosť a súčasne aj prispejte k rekordu.

Matej Tóth - olympijský víťaz

Na FB stránkach „biela pastelka“ „nevidiaci“ a „unssclenovia“ si môžete prehrať aj videá z fotenia a podpisovania i fotografie z príprav a nahrávania audiospotov Mariánom Geišbergom.

Hlavné zbierkové dni – 23. a 24. september

3 tisíc dobrovoľníkov v tričkách Bielej pastelky v 300 mestách a obciach budú ponúkať občanom bielej pastelky za dobrovoľný príspevok. Reklamná kampaň by v médiách mala začať v druhej septembrovej dekáde. Pastelka by sa mala objaviť na obrazovkách STV, na vlnách Slovenského rozhlasu, Rádia Expres, na stránkach Plus jeden deň a Plus 7 dní a v mesačníku Zdravie.

Ako budeme “pastelkovať” v Nitre

Okrem stánku v OC Centro rozmiestime dobrovoľníkov na frekventovaných v Nitre, v sobotu budeme pokračovať pri stánku v OC Centro, aj keď už bez trasy. Dobrovoľníci, ktorí nám chcú pomôcť, či už v stánku, alebo v predajnom tíme v uliciach, sa môžu hlásiť na Krajskom stredisku (Mgr. Petra Ajdariová – tel. 0905469649). Uvítame aj pomoc dopravy pasteliek do škôl autom za úhradu pohonných hmôt. Vítanou pomocou je aj zabezpečenia umiestnenia stacionárnej pokladničky vo firme, alebo v obchode do decembra t.r. alebo aj na kratšiu dobu.

Ďalšie možnosti prispieť

  • zaslaním darcovskej SMS správy v hodnote 2 € na číslo 820 vo všetkých troch mobilných sieťach.
  • priamym vkladom na účet zbierky IBAN SK 11 3100 0000 00 40300016204/3100
  • príspevkom cez službu Viamo, vďaka ktorej majú klienti Tatra banky, VUB banky a ZUNO banky možnosť prispieť veľmi jednoducho zo svojho mobilu – priamo na mobilné telef. číslo Bielej pastelky 0911 469 653.
Zdieľať článok