Ľudia s poškodeným zrakom poznajú situáciu, keď sa ocitnú v ohrození a nevedia si okamžite sami pomôcť, zorientovať sa a ani sa nemôžu rýchlo spoľahnúť na pomoc iných ľudí. Nezisková organizácia Zicherka sa zaoberá školeniami rodiny a seniorov. Vzájomná spolupráca ÚNSS a Zicherky však prináša nevidiacim a slabozrakým kvalitnú a praktickú pomoc. Je ním zariadenie ELA (Elektronický Lokalizačný asistent). Je napojený na nonstop pult pomoci, ktorý obsluhujú operátori vyškolení tak, aby vedeli okamžite poskytnúť radu alebo rýchlo privolať adekvátnu pomoc.
Zariadenie ELA je vybavené GPS lokalizáciou, čo ju robí obzvlášť užitočnou pre NS a seniorov v situáciách, kedy sa nevedia orientovať v prostredí. Stačí stlačiť veľké výrazné tlačidlo na prístroji a operátor sa zo zariadenia v priebehu pár sekúnd sám ozve, oznámi polohu, popýta sa na situáciu, prípadne zavolá pomoc (príbuzných, zdravotníkov, políciu). ELA je malá krabička, ktorú nosí jej majiteľ stále pri sebe. Je nenápadná, ľahká a veľmi jednoduchá na obsluhu. Má jedno tlačidlo, ktoré ľahko nahmatáte. Zároveň je dosť pevná a nehrozí jej poškodenie.
I keby ste niekde spadli, nevedeli kde ste a nevládali sa hýbať, ELA Vám pomôže. Operátor Vás na diaľku lokalizuje a ak si to budete želať, okamžite za Vami vyšle pomoc – príbuzných alebo zdravotníkov.
Zariadenie pomôže aj klientovi, ktorý sa nemôže kvôli zraneniu hýbať, je v bezvedomí alebo nevstal ráno z postele. Dlhodobú nehybnosť totiž rozozná ELA aj sama a vtedy automaticky hlási poplach operátorovi, ktorý zaistí pomoc klientovi.
Zicherka n.o. poskytuje členom ÚNSS zvýhodnenú cenu na zariadenie ELA a na službu nonstop operátora:

Zariadenie ELA Nonstop služba
/mesačne
Bežná cena 249 € 25 €
Zvýhodnená cena pre členov ÚNSS 160 € 25 €
Zvýhodnená cena pre členov ÚNSS 200 € 19,90 €

 

Ceny sú s DPH
Zľavu získava automaticky každý člen ÚNSS (stačí pri kúpe preukázať členstvo).
Prístroj môžete zakúpiť:

  • prostredníctvom Zicherka, n.o. , +421 940 52 44 88, alica.uhlirova@zicherka.sk
  • cez infolinku 0850 150 250 alebo mailom na info@family-care.sk

Viac informácii nájdete na www.unss.sk, www.zicherka.sk alebo www.family-care.sk.

Zdieľať článok