Tyflocomp zašiel na prieskum trhu do Poľska. Jazyku bez väčších problémov všetci rozumieme, preto z tamojšej ponuky vybral niekoľko pomôcok, ktoré by mohli byť užitočné.

Náramkové hodinky s poľským hlasovým výstupom

Ide o väčšie digitálne náramkové hodinky tmavosivej farby so strieborným rámikom okolo displeja a gumeným remienkom. Číslice na displeji sú zväčšené a čas je oznamovaný zrozumiteľným poľsky hovoriacim mužským hlasom. Sú vhodné pre dámy aj pánov. Okrem hlásenia aktuálneho času je možné na hodinkách nastaviť aj budík a odpočítavanie času, takzvaný minútnik. Je možné ho nastaviť na odpočítavanie času až do 23 hodín, 59 minút a 59 sekúnd. Na displeji je zobrazený aj aktuálny dátum s aktuálnym dňom v týždni. Tento údaj však nie je ozvučený. Hodinky sú napájané lítiovou batériou CR2025. Cena hodiniek je 30 eur.

Digitálny minútnik s poľským hlasovým výstupom

Malý digitálny minútnik bielej farby vo veľkosti 4×4 cm, so zväčšeným zobrazením na displeji a s hlasovým výstupom v poľskom jazyku je možné umiestniť na rovnej ploche vďaka stojančeku alebo pripevniť pomocou vstavaného magnetu. Slúži aj ako hodinky. Na minútnikoch je možné nastaviť si aktuálny čas ako na bežných hodinách. Čas po stlačení ľubovoľného tlačidla oznámi ženský hlas v poľskom jazyku. Odpočítavanie času na minútniku je možné nastaviť až do 23 hodín, 59 minút a 59 sekúnd. Možno nastaviť šesť zvukov alarmu. Minútnik je napájaný je dvomi lítiovými batériami AG13. Cena minútnika je 30 eur.

Lekársky teplomer s poľským hlasovým výstupom

Ide o digitálny lekársky teplomer, ktorého zobrazenie na displeji je o niečo väčšie ako doterajšie zobrazenia na podobných typoch teplomerov s nemeckým alebo anglickým hlasovým výstupom. Teplomer má dve tlačidlá na prednej strane, vedľa displeja, vďaka ktorým začnete meranie a môžete si opätovne vypočuť nameranú hodnotu. Čas merania je približne tri minúty, po nameraní telesnej teploty sa teplomer ozve ohlásením nameranej hodnoty (mužský hlas). Teplomer je napájaný je dvomi lítiovými batériami LR43. Cena teplomeru je 26 eur.

Rysovacia súprava

Obsahuje gumenú podložku na rysovanie o veľkosti A4, jedno dlhé pravítko (20 cm), dve trojuholníkové pravítka, jeden uhlomer, kružidlo a počítadlo. Pomôcky majú červenú farbu a majú reliéfne aj braillovské značenie. Označené sú polcentimetre, centimetre a každé dva centimetre je reliéfne uvedený číselný údaj. Všetky pomôcky sú uložené v praktickom nepremokavom modrom puzdre, ktoré je uzatvárateľné na zips. Cena celej rysovacej súpravy je 48 eur.

Krajčírsky meter

Nový gumený krajčírsky meter je dlhý 150 cm, má bielo červenú farbu. Dĺžku možno z jednej strany zmerať v centimetroch (150 cm) a z druhej strany v palcoch (60 palcov). Meter je označený vyrazenými dierkami v strede, každý cm jedna dierka a po okrajoch sú zárezy – z jednej strany je zárez každých päť centimetrov a z druhej každých desať centimetrov. Cena krajčírskeho metra je 10 eur.

Martin Dithalm – Dúha č. 5/2017 – krátené

Zdieľať článok