Krajská rada ÚNSS Nitra a SINA Nitra n.o. pozývajú záujemcov o zoznámenia s hrou Qardo z celej SR na stretnutie s touto spoločenskou a zábavnou hrou pre nevidiacich a jej autorom Václavom Fantom. Hra okrem Európy už prenikla do Kanady, Mexika či Austrálie, takže je možno na čase jej rozšírenie i na Slovensku. Stretnutia s rovnakým programom sa uskutočnia v spoločenskej miestnosti SINA Nitra n.o. Nedbalova 17 v termínoch:

  • v piatok 12. decembra
  • v sobotu 13. decembra

Začiatok vždy o 10.00 h. Piatkovým termínom vychádzame v ústrety záujemcom, ktorí preferujú širšie spektrum dopravných možností, ktoré ponúka posledný pracovný deň v týždni, sobotňajším zase pracujúcim. Na programe bude oboznámenie sa s históriou a pravidlami hry z úst osoby najpovolanejšej, skúšobné hranie a následný riadny turnaj. Pre víťazov sú pripravené ceny a diplomy z prvého celoštátneho turnaja. Na akcii si môžete hru Qardo aj zakúpiť cca za 5,50 €, presná cena bude určená podľa aktuálneho kurzu eura voči CZK.

Účastnícky poplatok, v ktorom je zahrnutý obed, drobné občerstvenie a ceny pre víťazov, je 3 eurá na osobu, teda i pre sprievodcu.

Prihláška na stiahnutie, doc, 41kB

Uzávierka prihlášok je v stredu 3. Decembra. Popis trasy do strediska SINA Nitra n.o. je prílohou prihlášky. Prípadné ďalšie informácie podáme na tel. čísle 0905 719354 alebo 0911 328921 p. Zbranek, E-mailom na adrese duha@unss.sk resp. hovoriaciweb@gmail.com.

Ako, kedy a kde sa v budúcnosti bude na Slovensku qardo hrať bude závisieť od záujmu nevidiacich a slabozrakých.

Viac sa o hre dočítate v Dúhe č. 5/2014 v príspevku Qardo a nielen to v rubrike Spektrum.

Na Vašu účasť sa tešia organizátori.

Zdieľať článok