Nedáme jej zahynúť. V čase, keď volá o pomoc neziskový, ale aj ziskový sektor, čakajú našu verejnú zbierku zrejme ťažké časy, ale aj ona má právo na svoje miesto pod slnkom. Keď sa nestane nič mimoriadne, v uliciach miest  pravdepodobne nebude toľko dobrovoľníkov ako vlani. Ešte stále sme neuzavreli varianty nových techník zbierania. Potešila nás však pozitívna reakcia ZŠ a SŠ, ktoré sme obtelefonovali v posledných júnových dňoch.

Hlavným zbierkový dňom bude piatok 18.september.

Na úrade ÚNSS bol vytvorený okrem krízového manažmentu ÚNSS i krízový štáb Bielej pastelky a keď sa situácia trocha uvoľnila, začali sa dobiehať zameškané prípravy. „Aktuálne už máme za sebou aj nahrávanie spotu do rádií či televízie“ – hovorí hlavná koordinátorka zbierky Eliška Fričovská. V ňom vystúpi nielen Adela Vinczeová, ale aj náš obľúbený hlas, herec SND, Robo Roth. Agentúra Promiseo sa rozhodla využiť oboch aj na pripravovanú kampaň v rámci sociálnych sietí. V súčasnej situácii sú pre nás sociálne siete veľmi dôležité a sú tiež záložným plánom, ak by prišla druhá vlna. Vtedy budú ľudia opäť viac doma za počítačom ako v uliciach a my musíme byť videní. Samozrejme s kampaňou v klasických médiách počítame. Dúfam, že sa nám podarí posilniť aj regionálne plochy. Naším cieľom je, aby sme boli všade, nech sa ľuďom dostane Biela pastelka do povedomia a snáď ich to „nakopne“ k pozitívnej akcii.

Ako budeme pastelkovať v jednotlivých okresoch sa môžete informovať u predsedov svojich ZO. Členov ZO Nitra budeme  informovať v septembrovom Očku a to aj o ďalších formách prispievania. Do tej doby môžete sledovať aktuálne informácie na www.bielapastelka.sk a FB stránkach „Biela pastelka“, „Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska“ a „ÚNSS pre svojich členov“, kde nájdete aj fotky a videá.

Zdieľať článok