Zasadačka Úradu ÚNSS v Bratislave sa mení na skladovú halu. Balíky so spinkami v tvarej bielej pastelky, tričkami, letákmi, plagátmi, pokladničkami, pútačmi – všetko sa pripravuje na rozoslanie do krajov, okresov či priamo do škôl.

Marián Geišberg, Michal Handzuš a PUKOMAT

Tradičným podporovateľom zbierky je herec Marián Geišberg, ktorý je aj tento rok hlasom Bielej pastelky v rozhlasových a TV spotoch. Tohtoročným ambasádorom Bielej pastelky bude slovenský hokejový reprezentantant Michal Handzuš. V spolupráci s hokejportal.sk pripravuje ÚNSS dražbu originálneho reprezentačného dresu Michala Handzuša, hokejok jeho kolegov z reprezentácie (Marián Hossa, Zdeno Chára či Tomáš Tatar) a 10 originálnych bielych pukov s podpismi. Ďalších 500 klasických čiernych pukov s podpismi budú predmetmi zbierky v našich stánkoch.

Na FB stránkach „biela pastelka“ „nevidiaci“ a „unssclenovia“ si môžete prehrať aj videá z fotenia a podpisovania i fotografie z príprav vrátane nahrávania audiospotov Mariánom Geišbergom.

Ako budeme “pastelkovať” v Nitre

Na hlavné zbierkové dni piatok 25. a sobota 26. septembra budeme zriaďovať stánky Bielej pastelky, zatiaľ čakáme na odpovede manažérov nákupných centier. Dobrovoľníci, ktorí nám chcú pomôcť, či už v stánku, alebo v predajnom tíme v uliciach, sa môžu hlásiť na Krajskom stredisku (Mgr. Petra Ajdariová – tel. 0905469649). Uvítame aj pomoc dopravy pasteliek do škôl autom za úhradu pohonných hmôt. Vítanou pomocou je aj zabezpečenia umiestnenia stacionárnej pokladničky vo firme alebo v obchode do decembra t.r. alebo aj na kratšiu dobu.

Ďalšie možnosti prispieť:

  • zaslaním darcovskej SMS správy v hodnote 2 € na číslo 820 vo všetkých troch mobilných sieťach
  • priamym vkladom na účet zbierky 40300016204/3100
  • príspevkom cez službu Viamo, vďaka ktorej majú klienti Tatra banky a VUB banky možnosť prispieť veľmi jednoducho zo svojho mobilu – priamo na mobilné telef. číslo Bielej pastelky 0911 469 653.
  • pri kúpe kníh v e-shope kníhkupectva Eurobooks, svoju platbu tu môžete rozšíriť o príspevok pre Bielu pastelku
  • registráciou v systéme prieskumov verejnej mienky Slovenský národný panel a pripisovaním získaných oplátok v prospech Bielej pastelky a hore uvedenou dražbou na www.hokejportal.sk
Zdieľať článok