Aj keď nemáme ešte všetky podrobnosti, ponúkame Vám účasť na veľmi zaujímavej akcii. Na memoriáli už budeme vedieť viac a vtedy skompletizujeme našu krajskú výpravu. Pokiaľ na Memoriál Zlatky Bielickej neprídete a táto ponuka Vás zaujme, môžete sa o nej informovať od júla u p. Oľgy Držíkovej na tel. 0911 328922, mail. olga@drzik.sk.

ČO vieme:

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých v ČR,  odbočka Vsetín, nás pozýva na Valašskú olympiádu, ktorá sa uskutoční v piatok 17. augusta 2018 v Lhotke nad Bečvou pri Valašskom Meziříčí. Čo tam všetko bude?

  1. 10 netradičných disciplín – odhad miery a váhy, kop na bránu, súťaž v orientácii, beh s trasérom, jazda na duplexe (to je ten vychýrený bicykel pre dvoch s kolesami vedľa seba) a iné, každý môže súťažiť v tom, čo si vyberie.
  2. Zaujímavý sprievodný program. Vystúpi speváčka Alena Terézia Vítek. Ďalším šlágrom v ČR bude po česky hovoriaci čítač na okuliare. Čo dokáže? Na čo napr. položíte prst, to prečíta. Sagita CZ prinesie aj kamerové okuliare a ďalšie pomôcky.
  3. Valašká kyselica, frgály, guláš a iné dobroty za ľudové ceny. Grátis, bude zmrzlina od sponzora, opekanie špekačiek od Sagity a od Adaptechu, ochutnávka koktejlov. Valasi sú dobrosrdeční a pohostinní.

Štartovné 50 Kč.

Čo ešte nevieme:

Podstatnú vec  a tou je doprava a náklady s ňou spojené a následné účastnícke poplatky. Do úvahy prichádza viac možností:

  • Ísť len na akciu – štvrtok- piatok
  • Spojiť účasť na akcii s krátkodobým welness pobytom na Valašsku

Ďalším faktorom je počet a požiadavky účastníkov. Keď nás bude 8, vedeli by sme zafinancovať mikrobus, pri 20 účastníkoch by to už bolo s úhradou malého autobusu horšie. Potom by prichádzal do úvahy vlak, resp. osobitný mikrobus, ktorý by nás doviezol k efektívnemu dopravnému spoju. Prípravu nám uľahčí, keď už teraz budete na našich kontaktoch avízovať Váš nezáväzný záujem.

Zdieľať článok